CHP'li Şevkin: Vatandaşın et yemesi mucizelere kaldı!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, hükümetin gündeminde vatandaşın olmadığını, üreticinin, tüketicinin ve esnafın perişanları oynadığını vurguladı.

CHP'li Şevkin: Vatandaşın et yemesi mucizelere kaldı!
1 tepki Kategori: Siyaset ,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, artan gıda ve et fiyatları nedeniyle vatandaşın artık et yemesinin mucizelere kaldığını vurguladı.

CHP’li Dr. Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada girdi maliyetlerindeki fahiş artışların, akaryakıtta artık takip edilemeyen zamların, üreticiyi, tüketiciyi ve esnafı perişan ettiğine dikkat çekti.

KOYUN FİYATLARI YÜKSELDİ!

Tarım ve hayvancılıkta iflasların başladığını, çiftçinin toprağını, hayvanını terk ettiğini kaydeden Dr. Şevkin, “Adana'da canlı koyun fiyatlarının kilogramı 45 lira oldu, tavuk fiyatları aldı başını gidiyor, yem fiyatları ve elektrik faturalarındaki artışlar nedeniyle koyun fiyatları oldukça yükseldi” diye konuştu.

HÜKÜMETİN GÜNDEMİNDE VATANDAŞ YOK!

Besicilerin yem fiyatlarının yüksekliği nedeniyle süt ineklerini kesime yolladığına dikkat çeken Dr. Şevkin, “Vatandaş artık evinde et görmeyi mucizelere bıraktı. Türkiye'de olduğu gibi Adanalı esnaf da bitme noktasına geldi. Elektrik parasını, iş yeri kirasını ödeyemez hâle geldi, çekleri de karşılıksız çıkınca icra, iflas ve hapis cezalarıyla karşı karşıya kalıyor. Hükûmet acaba ne zaman vatandaşı gündemine alacak?” diye sordu.

Kategorideki son haberler

Reklam

Anket

Yeni Site Tasarımımız Nasıl Olmuş?