• En Düşük 7°C, En Yüksek 22°C, Az Bulutlu / Adana
  • Çarşamba, 11 Kasım 2020

Güncel Kategorisi

Azerbaycan 24 günlük Dağlık Karabağ bilançosunu açıkladı

Azerbaycan ordusu yaklaşık 30 yıldır işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda ilerleyişini sürdürürken, Ermenistan ordusuna büyük darbe vurdu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşmasında, operasyonların başladığı 27 Eylül'den bugüne kadar Azerbaycan ordusunun imha ettiği ve ele geçirdiği Ermenistan silahlarıyla ilgili bilgi verdi.

241 TANK İMHA EDİLDİ

Bugüne kadar Ermenistan ordusuna ait 241 tankın imha edildiğini, 39 tankın ise çalışır durumda ele geçirildiğini bildiren Aliyev, bu tankların Ermenistan ordusuna karşı kullanıldığını kaydetti.

Aliyev, 50 zırhlı piyade aracının imha edildiğini, 24'ünün ise ele geçirildiğini ifade ederek, 17 kundağı motorlu topun, 198 farklı kalibreli topun ve 58 havan topunun da imha edildiğini aktardı.

Azerbaycan 24 günlük Dağlık Karabağ bilançosunu açıkladı

4 TANE S-300 FÜZE SİSTEMİ İMHA EDİLDİ

12 havan topunun Azerbaycan askerlerince çalışır durumda ele geçirildiğini bildiren Aliyev, şunları kaydetti: "53 tanksavar, 70 Grad, 2 Uragan, 2 Yars füze sistemi, 3 TOR, 5 KUB ve Krug, yaklaşık 40 OSA uçaksavar sistemi, 6 insansız hava aracı, 1 Elbrus balistik füze sistemi, 1 Toçka-U balistik füze sistemi, 8 radar aracı, 198 kamyon imha edildi. Bu araçlardan 15'i mühimmatla doluydu. 102 kamyon da ele geçirildi. Ermenistan ordusuna ait 4 S-300 füze sistemini de imha ettik. Bu sistemin fiyatı bellidir. Çok pahalı bir silahtır."

Azerbaycan 24 günlük Dağlık Karabağ bilançosunu açıkladı

MİT tarafından yakalanan BAE ajanı tutuklandı Önceki Haber

MİT tarafından yakalanan BAE ajanı tutuklandı

Türkiye'de sokağa çıkma yasakları yeniden mi gelecek? Reuters'ten flaş iddia Sonraki Haber

Türkiye'de sokağa çıkma yasakları yeniden mi gelecek? Reuters'ten flaş iddia

Yorum Yaz